- Zima
- Leto 25
- Evropski gradovi
- Srbija
- Prevoz
- Krstarenja
- Avio aranžmani
- Blog
PROGRAM PUTOVANJA:
Polazak 08:00h sa Novog Beograda, od stanice gradskog autobusa (autobus 60) pored Brankovog mosta (preko puta TC Usce, pored skejt parka). Vožnja prema Nišu, uz usputnu pauzu.
Zatim, dolazak u Nišku Banju. Fakultativno kupanje u bazenu sa termalnom vodom i/ili tradicionalno “brčkanje nogu u toploj vodi Niške banje” (poneti peškirić za noge). Voda oslobađa od stresa i napetosti, a termomineralna voda u bazenu hotela Radon (specijalne bolnice) i uređenog vodotoka u parku, u Niškoj Banji, ima i dodatni terapijski efekat. Banjski radon stimuliše ćelije i vrši regeneraciju organizma, pa ga nazivaju “eliksir mladosti”. Zbog toga, hotel poseduje ceo lekarski tim, koji preporučuje ograničeno vreme kupanja u bazenu, ali sasvim dovoljno da se postigne najbolji efekat za naše zdravlje. I u samom centru banje su i staze zdravlja koje vode kroz šumu, dužine od 350 do 1400 m.
Potom, odlazak u Leskovac. Prisustvo manifestaciji “Leskovačka roštiljijada” i slobodno vreme. Program manifestacije podrazumeva niz roštiljdžija, koji na svojim štandovima prave razne specijalitete od mesa, koje posetioci mogu da degustiraju. Svojevrstan festival mesa u ovom delu Evrope prati i program zabavnog karaktera u vidu koncerata muzičara i duvačkih orkestara. Posebna atrakcija je takmičenje u pravljenju najveće pljeskavice.
Potom odlazak u Niš i smeštaj u hotel. Noćenje.
Doručak. Razgledanje grada i fakultativno gradskih znamenitosti: carska palata Medijana, Ćele kula i Muzej – arheološka sala, zatim šetnja kroz Stari grad i Nišku tvrđavu. Slobodno vreme za ručak. Fakultativno odlazak u vinariju Malča, jedinu vinariju kod nas u kojoj se vino čuva kao u rimsko vreme, u velikim amforama. Obilazak vinarije, koji predstavlja Putovanje kroz vinsko vreme, gde se gosti upoznaju sa vinskom proizvodnjom u 4 različite vinske kuće: Rimska kuća, Nemanjića kuća, Jugoslovenska kuća i Savremena vinarija. Degustacija vina.
Povratak u Beograd u večernjim satima. Kraj programa Leskovačka roštiljijada i Niš.
NAČIN PLAĆANJA:
– Gotovinsko plaćanje: 30% prilikom rezervacije, ostatak najkasnije 10 dana pre početka putovanja;
– Plaćanje kreditnom karticom: Visa, Master, Maestro, Dina, (isti uslovi kao gotovina);
– Čekovima građana na maksimalno 2 rate;
– Preko računa: uz profakturu izdatu od strane Jungman Travel-a
ARANŽMAN OBUHVATA:
– prevoz modernim, turističkim autobosima sa audio-video opremom, klimom
– noćenje sa doručkom u hotelu 3* u Nišu u 1/2 i 1/3 sobama
– usluge vodiča u svakom autobusu
– troškove organizacije putovanja.
ARANŽMAN NE OBUHVATA:
— ulaznica za bazen u Niškoj Banji – 600 RSD
– ulaznice za Medijanu, Ćele kulu, Muzej (arheološka sala) – 1.200 RSD
– odlazak u vinariju Malča i degustacija vina – 1.200 RSD (3 vrste vina+sir)
– individualne troškove putnika
*Sve cene fakultativnih izleta, u okviru putovanja Leskovačka roštiljijada i Niš, podložne su promeni. Trenutno stanje na tržištu, uslovljeno velikim poskupljenjima i inflacijom u Evropi, ne dozvoljava da agencija garantuje cene fakultativnih izleta u trenutku potpisivanja Ugovora o putovanju.
Leskovac je grad u slivu čak 5 reka (“srpsko petorečje”). Iako je to stari grad i tragove su u njemu ostavili mnogi narodi, danas je najčuveniji po leskovačkom roštilju. Ovom fenomenu posvećena je Leskovačka roštiljijada, festival roštilja i gurmanluka, koji privlači veliki broj posetilaca. Leskovčani imaju recept za svoj roštilj:
“Ako nemaš merak na jedenje, ne se pipaj oko ćevapi. Ćevapi su za ljudi. Od meljeno meso od plećku, od šiju na bika i od paflaku. Kad se ubavo izmesi, turi se na led, da prespie. Ujutro se izmelje još jed’n put. Kad meso odvugne – turi se na žar. Ćumur mora da je iz planinu. Domaćica da je ubava. Domaćin da ne e budala. Kad se toj udesi, ćevap sam ripne na čoveka, u tanjir. Takvi ćevapi praviv se u Leskovac!”
Ovu banju su od davnina koristili mnogi narodi, koji su boravili na ovom području. Početkom naše ere, voda iz nje je bila provedena do carske palate Medijane. Koristili su je i naši vladari. U Niškoj Banji nalazi „Kraljeva vila“, zato što je tu često boravio kralj Aleksandar Karađorđević.
Bogatstvo Niške Banje sastoji se od 5 izvora lekovitih voda i prirodnog mineralnog blata – peloida. Dva od njih su topla radioaktivna vrela i zahvaljujući njima, Niška Banja važi za naše najradioaktivnije prirodno lečilište. Kroz park Niške banje prolazi betonirano, uređeno korito potoka sa toplom termalnom vodom i na njegovim ivicama sede posetioci i brčkaju noge u toploj vodi.
Niš je najveći grad u jugoistočnoj Srbiji i treći grad po veličini u Srbiji. Na teritoriji grada živi preko 400.000 stanovnika. Grad se nalazi oko 230 kilometara od Beograda, na reci Nišavi, nedaleko od njenog ušća u Južnu Moravu. Niš je naselje na raskrsnici važnih puteva i bio je naseljen od davnih vremena. U antičko vreme nosio ne naziv Nais i u njemu su rođena dva rimska cara: Konstantin Veliki i Konstancije III, pa poseduje i carsku palatu, Medijanu. Tokom istorije, u Nišu živelo više naroda i grupa, a u novijoj istoriji, od Turaka je oslobođen 1878. i od tada je ponovo u sastavu Srbije. Uticaj različitih naroda koji su živeli na teritoriji današnjeg grada Niša primećuje se u kulturnom nasleđu grada.
Medijana (lat. Mediana) je rimska carska palata u Nišu. Medijana je građena kao raskošna kuća rimskih velikodostojnika na poljskim imanjima. Predivni mozaici na podovima zdanja svedoče da je tu boravio car i njemu bliski ljudi. Danas je glavna palata otkopana, nalazi se pod velikim krovom i svi prekrasni mozaici su otkriveni i dostupni oduševljenom pogledu posetilaca.
Vinarija Malča – je vinski podrum, neobičan po svojoj strukturi. Obilazeći vinariju, gosti učestvuju u Putovanju kroz vinsko vreme obilazeći 4 vinske kuće: Rimska kuća – sadrži osam ukopanih gruzijskih amfora, koje su najstariji sudovi za vino, i koji su se koristili još 6.000 godina pre naše ere. Nemanjića kuća – u doba Nemanjića počelo je korišćenje drvenih buradi i Srbi su prihvatili hrišćanstvo, pa je ovaj deo vinarije uređen u skadu sa tim vremenom. Jugoslovenska kuća – podrum sa početka i sredine XX veka sa destilerijom i betonskim tankovima, ukopanim u zemlju. Savremena vinarija – oprema koja omogućuje da se svaki tehnološki postupak izvede kako je zamišljeno.
– Rok za prijavljivanje je 15 dana pre putovanja ili do popune mesta. – Minimalan broj putnika za realizaciju putovanja je 40. Aranžman je moguće realizovati i sa manjim brojem putnika uz neophodne korekcije cene i uslova putovanja uz saglasnost prijavljenih putnika. – U slučaju nedovoljnog broja putnika, krajnji rok za obaveštavanje o otkazu aranžmana je najkasnije 5 dana pre polaska.
– Raspored sedenja u autobusu je po redosledu prijave. Potpisivanjem ugovora putnik je dužan da prihvati mesto u autobusu, koje mu dodeli agencija i naknadne izmene nisu moguće,
– Svaka promena programa putovanja od strane samog putnika u toku putovanja, a uz saglasnost predstavnika agencija ne predstavlja izmenu ugovorenog programa
– Organizator putovanja zadržava pravo izmene programa putovanja (redosled pojedinih sadržaja u programu usled objektivnih okolnosti).
– Svi putnici, po prihvatanju programa, obavezni su da se upoznaju sa ugovorenim programom putovanja, uslovima plaćanja, uslovima putnog zdravstvenog osiguranja i opštim uslovima putovanja turističke agencije
– Smeštajni objekti u programu su kategorisani od strane Turističke Asocijacije Srbije.
– Putnik je dužan da agenciju, za slučaj potrebe pružanja određene pomoći, u pisanoj formi, na papiru ili na drugi odgovarajući način, obavesti o nedostacima smeštajnih jedinica, najkasnije u roku do mesec dana od dana utvrđivanja nedostatka,
– U slučaju promene u cenama prevoznika, konzularnog predstavništva i osiguravajućih društava agencija zadržava pravo da koriguje cenu aranžmana,
– Organizator ne snosi odgovornost za eventualne drugačije usmene informacije o programu putovanja, dobijenih od strane radnika agencije kao i radnika ovlašćenih subagenata, koje nisu u skladu sa elementima zaključenih ugovora o putovanju,
– Zа vreme trаjаnjа turističkog putovаnjа Leskovačka roštiljijada i Niš, nа odstupаnje od ugovorа, potrošаč ukаzuje orgаnizаtoru, lokаlnom predstаvniku orgаnizаtorа i lokаlnoj аgenciji, nа koju je orgаnizаtor uputio potrošаčа, zа slučаj potrebe pružаnjа određene pomoći.
– Potrošаč može dа izjаvi reklаmаciju usmeno nа mestu koje je određeno zа prijem reklаmаcijа, telefonom, pisаnim putem, elektronskim putem, odnosno nа trаjnom nosаču zаpisа, ili nа drugi odgovаrаjući nаčin obаvesti o nedostаcimа izvršenih uslugа, nаjkаsnije u roku do mesec dаnа od dаnа utvrđivаnjа nedostаtаkа.
– Аko potrošаč propusti dа blаgovremeno obаvesti orgаnizаtorа o nedostаcimа pruženih uslugа ne može zаhtevаti umаnjenje cene iz člаnа 104. ovog zаkonа, rаskid ugovorа iz člаnа 105. ovog zаkonа i nаknаdu štete iz člаnа 107. ovog zаkonа, osim аko se odgovornost zа propuštаnje rokа iz stаvа 1. ovog člаnа ne može stаviti potrošаču nа teret.
– Prodavac je dužаn dа bez odlаgаnjа, а nаjkаsnije u roku od 8 dаnа od dаnа prijemа reklаmаcije, pisаnim ili elektronskim putem odgovori potrošаču nа izjаvljenu reklаmаciju. MESTO ODREĐENO ZA PRIJEM REKLAMACIJA: Jungman Travel d.o.o., Pivarska 13, Čačak; telefon: +381 32-34-34-10; e-mail: jungmantravel@mts.rs; Osoba ovlašćena za prijem reklamacija, tokom korišćenja smeštaja i prevoza kao i nakon završetka usluge je: Ivan Petrovic.
Turistička agencija JUNGMAN TRAVEL poseduje garanciju putovanja u visini od 30.000 € (polisa osiguranja br. 470000054116) osiguravajuće kompanije “TRIGLAV osiguranje a.d.o.”. za slučaj insolventnosti organizatora putovanja i za slučaj naknade štete koja se prouzrokuje putniku neispunjenjem, delimičnim ispunjenjem ili neurednim ispunjenjem obaveza organizatora putovanja koje su određene Opštim uslovima putovanja i programom putovanja. Garancija putovanja aktivira se prijavom korisnika garancije putovanja pisanim putem, preko e-mail-a, telegramom ili na neki drugi sličan način na adresu: TRIGLAV osiguranje a.d.o. Novi Beograd, Milutina Milankovića 7A, tel: +381 11 33 05 100, e-mail: office@triglav.rs